Strona główna > Przemyślenia > 8 WRZESIEŃ – Światowy Dzień Mukowiscydozy

8 WRZESIEŃ – Światowy Dzień Mukowiscydozy

Bardzo się cieszę, że przy tym wszystkim moja skromna, naprawdę skromna cegiełka i minimalne, ale z serca starania o to żeby chorzy nie byli wyobcowani. Żeby spotykali się ze zrozumieniem w otaczającej Ich rzeczywistości.

Nigdy nie ukrywałam choroby Wiktorii, mówiłam i będę mówić o niej otwarcie, bez skrępowania.

Tu, gdzie mieszkamy, wszyscy uwielbiają moją córkę, nie odsuwają się od Niej, rozumieją Ją i w przeróżnych sytuacjach pomagają. Co najważniejsze, nie uciekają przed nami i nawet jeśli czegoś nie wiedzą, są otwarci i pytają. Dla Niej samej choroba stała się czymś naturalnym, czymś co bezustannie Jej towarzyszy. Potrafi otwarcie mówić co Jej dolega, potrafi kończąc zabawę tak po prostu powiedzieć: muszę zrobić inhalację bo mam mukowiscydozę wiesz?

Na tym właśnie mi zależy, na akceptacji, która im wcześniej tym lepiej. Z okresami buntu, wiem! Ale z tym też damy sobie radę!

Ukłony do samej ziemi w kierunku wszystkich Tych, którzy na co dzień nam, rodzicom chorych i samym chorym pomagają! Nie chcąc nikogo wymieniać, a przy tym nieopacznie pominąć z serducha zapewniam: DOCENIAMY!!!

Przy tego typu akcjach mnóstwo bowiem pracy, tej za biurkiem i w terenie. To Wasz czas ponad ustalone w umowie godziny po to żeby chorym żyło się lepiej!

Ściskam winną wczorajszemu nagraniu osobę, która zawsze, absolutnie zawsze, tchnie w moje serce pewność, że będzie ok! 🙂

http://krakow.tvp.pl/21550932/stala-walka-o-glebszy-oddech-swiatowy-dzien-mukowiscydozy

Reklamy
Kategorie:Przemyślenia
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: